Van strandhuisje tot sterrenstudio: hier kun je origineel overnachten

Voor ons geen massale hotels, bomvolle campings of smakeloze appartementen. Zijn er nieuwe vakantieplannen in de maak, dan besteden wij avonden - zo niet dagen - aan het speuren naar de állerleukste adressen. Liefst ook nog een beetje betaalbaar. Deze originele onderkomens van Origineel Overnachten boek je al voor € 130,- per nacht (disclaimer: vaak door de week, in het weekend en tijdens vakantieperiodes betaal je meestal meer) en blijven je een leven lang bij. Prima investering, lijkt ons! Al is het maar voor een paar nachtjes.
Strandhuisje
Roep 'Strandhuisje!' en onze oren zijn direct gespitst. Want slapen met het zand tussen de tenen en het geruis van de branding op de achtervoorgrond, daar mag je ons voor wakker maken. Al heel wat nachtjes bivakkeerden we aan de Hollandse kust. En die blijft werelds. Maar het wordt ook steeds duurder om in een strandhuisje te slapen. Bovendien staan strandhuisjes in ons kleine landje vaak in een strakke rij van vele identieke huisjes, en daar gaat onze voorkeur niet naar uit. Gelukkig zijn er nog parels te vinden die alles in zich hebben wat een mens nodig heeft. Rust, ruimte, zeezicht en nog eco ook. Tenminste, dat vind je allemaal in deze eco cottage aan het Grevelingenmeer. Met meer dan voldoende privacy, een geweldig uitzicht en een smaakvol interieur. Dit zijn ecohuisjes, oftewel Greenhuus, wat betetent dat ze net zo duurzaam in ontwerp als in gebruik zijn. Geïsoleerd met hennep, voorzien van zonnepanelen en zonnecollectoren en het afvalwater wordt gefilterd in een tank onder de lodge. Dankzij het vacuümtoilet en de circulatiedouche verbruik je bovendien minder water. Daarnaast zijn de ECO cottages van duurzame, herbruikbare materialen gemaakt. Kortom: de huisjes zijn eco maar van alle gemakken voorzien, er zijn geweldige natuurgebieden in de directe omgeving en heel veel meer dan elkaar heb je verder niet nodig, toch?
.
Prijs vanaf € 130,- per nacht.

Tiny house
Sommige tiny houses zijn helemaal niet zo tiny. Of ze zijn wel tiny, maar zo slim ingericht dat je eigenlijk helemaal niet doorhebt dat je bivakkeert op slechts een paar vierkante meter. Zo is het ook met dit design buitenhuis op de Veluwe. Ontworpen door Chris Collaris Architects en Dutch Invertuals en gelanceerd tijdens de Dutch Designweek 2017. Het huisje is beeldschoon - alsof je een warme cocon binnenstapt - en slim ontworpen. Alles wat je nodig hebt is aanwezig, en ook nog eens gehuld in warme tinten, mooie en functionele ontwerpen en veel, héél veel planten. Echt een blij-huis. Bovendien is de ligging super: bij Nationaal Park De Hoge Veluwe en op steenworp afstand van het Kröller Mollermuseum en Paleis 't Loo. Genieten met de fam, want de slaapzolder is perfect geschikt voor de kids.
.
Prijs vanaf € 130,- per nacht.

LXRY
Soms is het gewoon ontzettend lekker om even heel luxueus te overnachten. Te doen alsof je een wereldster of topmodel bent, en met je tweedehands SuitSuit doen alsof je de koningin van de wereld bent. Anyway: wat leuk dat Origineel Overnachten ook een LXRY selectie heeft. Al is het maar om er even bij weg te dromen. Met licht trillende vingers vullen we als maximumprijs € 130,- per nacht in, om er volledig van uit te gaan dat deze selectie welgeteld 0 zoekresultaten oplevert. Maar wat schetst onze verbazing? We krijgen een heerlijke selectie aan luxueuze onderkomens, die nog best betaalbaar zijn ook! Je moet het gewoon eens proberen. Wij vielen meteen voor Hotel New York. Want dit legendarische hotel - het voormalige hoofdkantoor van de Holland-Amerika Lijn - is, zo weten wij uit ervaring, meer dan de moeite waard om een keer te opvernachting. In urban Rotterdam, met plenty leuke dingen om te doen binnen kruipafstand. Legendarisch!
.
Prijs vanaf € 110,- per nacht.

Wellness
Oh... hier kunnen we echt naar verlangen. Een heerlijk huisje, ver weg van alles, met je eigen wellness. Een sauna, heerlijk bad, sunshower... Bij Origineel Overnachten vind je een behoorlijke selectie aan wellnesshuisjes. Wel even goed uitzoeken wat erbij in zit. Soms is het alleen een hottub, maar het kan ook zijn dat je een huisje boekt compleet met bad, sauna en meer. Bij bepaalde locaties geldt er een meerprijs voor gebruik van wellnessfaciliteiten, let daar even op. Maar er zijn me er toch een hoop fijne pareltjes te vinden. Neem deze wellness lodge met privé sauna, riant ligbad en sunshower. Ligt aan de rand van de Veluwe, midden in de natuur. Je bent zó in het bos! Om vervolgens, na een heerijke wandeling, lekker bij te komen in de sauna en zalig uitgebreid te badderen. Quality-time met je lief, of bijtanken met je bestie. Wat ons betreft een heel goede keuze. Alles aan wellness faciliteiten in je eigen huisje, rust, ruimte én een betaalbare prijs. Supertip!
.
Prijs vanaf € 117,- per nacht.

Sterrenstudio
Tot slot de sectie die ons meteen triggerde. Of we nu het beste voor 't laatst bewaren weten we niet, want eerlijk gezegd vinden we de bovenstaande adresjes ook waanzinnig leuk. Maar een sterrenstudio, dat is toch wel logeren met 'n extra dimensie. Je hebt ze in soorten en maten. Dit sterrenhuisje bijvoorbeeld, gelegen in het groen op 20 kilometer van Antwerpen, is klein maar fijn. Een comfortabel zacht bed, openslaande deuren, een barbecue en in het aangrenzende gebouw een toilet met wastafel. Meer is 't niet, maar meer heb je ook niet nodig om samen met je lief naar de sterren te kijken vanuit bed. Super romantisch en gezellig. Ook leuk om te combineren met een dagje shoppen in 't Antwerpse.
.
Prijs vanaf € 120,- per nacht.
